cropped-IMG-20160927-WA0004.jpg

Selam olsun!

Yola çıkmak, keşfetmek için sırt çantasından fazlasına ihtiyacı olmayanlara selam olsun. Aydınlanmak için kitaplara, şiirlere sarılanlara; sanatın erdemiyle yükselenlere selam olsun.

Günümüz edebiyatının yetkinsizliği, edebi dergilerin çoğunun rant elde etmeye çalışıp, eski üstatların kalemlerini ve üsluplarının gölgelerinde kalmasıyla edebiyatta ve sanatta ilerleme kat etmeyenlere başkaldırıyoruz!

Yüreğinde felsefenin, sanatın, yazının ve musikinin görkemiyle ilerleyeceğimiz yolda; dinin, dilin, ırkın önemi olmadığını bilenlere selam olsun. Bir insan olarak; sanatın ve yazının iliklere nüfuz ederek karşımıza çıkan sorunlara aydın insan olma yolunda ilerleyenler olarak, yapıcı çözümlerimizle ve geçmişte ki üstadların tutuşturduğu meş’aleyi yüreğinde taşıyacaklara selam olsun! Geçmişi yadsımadan, unutmadan, onu bilip geleceğe umutla bakan, sanata ve yazına yeni bir atılım kazandırmak istediğimiz için Yeni Papirüs diyoruz!

Kozmopolit kalemlerin, fethedilmeyen ruhların, aydınlık geleceğin bir ütopya olmadığını göstermek isteyenlere selam olsun!

Sadece kuramsal faaliyet göstermek yerine kutlu yolumuzda bizimle ilerleyenlerin sanatı ve yazını yaşam biçimi haline getirip, sanatla direnerek kalplerden karanlıkları sürgün edeceklere selam olsun!

Yerelden ulusala bir kitle haline gelip, kelebek etkisini hissedeceğimiz günleri ufukta görenlere selam olsun!

Geleceğin çocuklarına bırakacağımız bu dünyada üretmeyen, sevgiyle yaklaşmayıp kalpleri titreyemen bir nesilden olmayanlarız biz. İlerlerken öğrenip, özümseyen, bunu yaşayarak paylaşan ve içinde olduğumuz toplumun neferleri olan Yeni Papirüslüler olarak kalemlerimizi kaldırıyoruz!

Son olarak; LGBTİ+ bireylerin haklarını ve özgürlüklerini savunuyoruz!

Araç çubuğuna atla